Profesjonalna sesja zdjęciowa - czy warto?

Zdjęcia sprzedają najlepiej

Obrazy na Facebooku zyskują o 20% większe zaangażowanie niż filmy i 352% większe zaangażowanie niż linki. Ludzie pamiętają tylko 10% informacji średnio trzy dni po ich wysłuchaniu; dodanie zdjęcia może poprawić pamięć do 65%... statystyk tego typu jest mnóstwo. W 2021  roku chyba nikogo już nie trzeba przekonywać o tym, że dobre zdjęcia to podstawa sprzedaży. 

Wyszukiwarki również rozumieją tę preferencję i traktują priorytetowo treści wizualne - wizytówki Google które pojawiają się na szczycie modułu Google Maps na komórki zawierają średnio 12 zdjęć. 
67%
Klientów uważa, że jakość zdjęcia jest "bardzo ważna" przy wyborze i zakupie produktów
60%
responentów twierdzi, że są bardziej skłonni do skontaktowania się z firmą, której zdjęcie pojawia się w lokalnych wynikach wyszukiwania

Dbasz o swój wizerunek

Jeżeli Twoim celem jest budowanie świadomości wśród konsumentów i osiągnięcie sukcesu to stworzenie wizerunku lub marki dla Twojej firmy czy produktu jest jednym z priorytetów. Konceptualizacja marki może być łatwa, ale wyeksponowanie jej nabywcom wymaga planowania i spójności. Profesjonalna fotografia to jeden z najlepszych sposobów na przedstawienie Twojej oferty dzięki pełnej kontroli nad stylem i jakością. 

Co to znaczy "dobre zdjęcie"? Trzy podstawowe kryteria

Dobre zdjęcie jest odpowiednio oświetlone

Fotografia - z greckiego phōtós – światło oraz graphein – rysować - jak sama nazwa wskazuje światło pełni tutaj główną rolę. Jeżeli Twoje zdjęcia nie będą odpowiednio doświetlone nie będą wyglądać dobrze. Korzystając z suwaka zobacz, jaka różnica jest pomiędzy doświetlonym a nie doświetlonym zdjęciem tej samej restauracji w Sopocie. 

Before
after

Dobre zdjęcie ma odpowiednią kompozycję 

Wybór dotyczący kadru, tego co go wypełni, proporcje obiektów, ich rozmieszczenie w kadrze, równowaga, symetria... te wszystkie elementy powinny służyć temu co chcesz przez zdjęcie przedstawić, opowiedzieć, nie działać przeciwko czy rozpraszać. 

Zdjęcie muzeum II wojny światowej

Dobre zdjęcie musi być wyraźne i ostre 

Niby banał ale spójrz jak wiele zdjęć w Internecie nie spełnia tego kryterium. Bez dobrej ostrości zdjęcie nie opowie całej historii. Wyobraź sobie zimny napój w słoneczne popołudnie. Bez widocznej skraplającej się wody na szklance to zdjęcie nie byłoby takie samo.

Zdjęcie mohito

Ile kosztuje sesja zdjęciowa?

Każda sesja jest wyjątkowa, odbywa się w różnych warunkach i wymaga innych przygotowań. Ciężko zatem wyznaczyć jednolitą stawkę za zdjęcie lub godzinę pracy. Generalnie, jeżeli Twoja sesja nie będzie wymagała szczególnych przygotowań takich jak staging, rekwizyty, statyści, make-up itp. (np. zdjęcia pracowników w naturalnej scenerii) to cena za jedno ujęcie z podstawowym retuszem wynosi 40 PLN netto. 

Sylwetka Dawid Wielec

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

1
Rekonesans
W pierwszej kolejności umawiamy się na rozmowę o Twoich potrzebach. Odkrywamy, czego tak naprawdę potrzebujesz i co możemy Ci zaoferować.
2
Propozycja
Przedstawiamy Ci propozycję współpracy, która zawiera szczegóły dotyczące zakresu prac, terminów, przedziału cenowego.  Przedstawimy zakładane cele i potencjalne rezultaty współpracy.
3
Szczegółowy zakres prac
Jeżeli zaakceptujesz naszą propozycję przygotowywujemy szczegółowe opracowanie zakresu usługi zawierające wszystkie elementy, szczegóły i terminy wraz z ustaloną stałą ceną i harmonogramem płatności. 
4
Kontrakt i SLA
Spisujemy kontrakt oraz umowę o gwarantowanym poziomie świadczenia usług (SLA). 
5
Rozpoczęcie prac
Gdy formalności stanie się zadość przystępujemy do prac wg ustalonego harmonogramu.  Informujemy o postępach zgodnie z zasadami przyjętymi w SLA.

Poznajmy się