Pozycjonowanie lokalne - czy warto?

Pojawiasz się tam, gdzie są Twoi klienci

Badania przeprowadzone przez platformę SISTRIX W 2020r dla użytkowników mobilnych (wyszukiwania mobilne stanowią średnio 64% i ten udział stale rośnie) wykazały, że współczynnik CTR dla pierwszego wyniku organicznego to aż 28,5%, dla drugiego to 15,7%, dla trzeciego już zaledwie 11%. 
Suma CTR dla miejsc 5-10 jest mniejsza niż dla miejsca pierwszego.  Oznacza to mniej więcej tyle - albo jesteś w pierwszej piątce, albo 70% osób które szukają Twojej oferty po prostu jej nie znajdzie.  

CTR Google ranking
Moduł google maps

Wyświetlasz się w module Google Maps

Wyświetlając się w tym module drastycznie zwiększysz ilość potencjalnych wizyt nie tylko na stronie www ale również bezpośrednio w lokalu.  Wyświetlenia tutaj zależą od innych czynników i nie muszą pokrywać się z wynikami organicznymi Google. 

Zwiększasz swoją sprzedaż

Statystyki Google wskazują, że 76% osób przeprowadzających wyszukiwanie lokalne na smartfonie odwiedza fizyczne miejsce w ciągu 24 godzin, a 28% tych wyszukiwań kończy się zakupem.

Lokalne  SEO -  jak wygląda początek współpracy

Aby rozpocząć współpracę dotyczącą lokalnego pozycjonowania, musimy mieć okazję zrozumieć Twój biznes, Twojego klienta, wartości, przewagi konkurencyjne, oraz to w jaki sposób klienci wyszukują Twoje produkty i usługi. Z tego powody współpracę rozpoczynamy od konsultacji. Pozwalają one określić Twoje cele oraz ustalić punkty wymienione powyżej. Następnie przygotowujemy wstępny plan i strategię działania. 

Sylwetka Dawid Wielec

Lokalne SEO – jak działamy?

Przeprowadzamy badanie rynku

Badając Twój rynek, konkurencję oraz dokładne zwroty i wyrażenia, których używają Twoi klienci wyszukując Twoje produkty i usługi, uzyskujemy dokładną informację, jakie strony musi mieć Twoja witryna i jakie treści należy umieścić na tych stronach, aby uzyskać dominującą pozycję w rankingu.

Mapa SEO

Drugim krokiem naszego procesu dla pozycjonowania lokalnego jest zebranie danych i wyników naszej analizy  i utworzenie zoptymalizowanej pod kątem wyszukiwania mapy witryny dla Twojej strony. Ta mapa witryny służy jako wizualny plan budowy Twoich stron, podstron i pozycjonowania na słowa kluczowe.

Optymalizacja wizytówki Google

Facebook oferuje wiele sposobów na zainteresowanie klienta Twoja reklamą. Dzięki temu możesz dostosować format reklamy do Twojej branży i postawionego celu. Wprowadzając testy A/B jesteśmy w stanie sprawdzić która wersja jest najlepiej dopasowana do preferencji Twojego odbiorcy i najskuteczniej konwertuje. 

Tworzymy odpowiednie treści

Gdy Twój profil Google Moja Firma jest już gotowy, zwrócimy naszą uwagę na Twoją witrynę. Korzystając z mapy SEO, którą stworzyliśmy wcześniej zaczynamy budować wszystkie niezbędne strony i podstrony usług, których potrzebuje Twoja strona, i upewniamy się, że każda z nich zoptymalizowana pod kątem wyszukiwania

Tworzymy strony "obsługiwane obszary"

Masz biuro w mieście "A", ale świadczysz usługi również w sąsiednim mieście "B"? Google musi o tym wiedzieć! Tworząc odpowiednie strony jesteśmy w stanie wypozycjonować Cię w obszarach gdzie nie masz fizycznej lokalizacji. 

Zwiększamy lokalny autorytet marki

Kontynuując dodawanie stron i usług i stron obsługiwanych obszarów, pracujemy nad zwiększeniem zaufania do Twojej marki i jej widoczności na rynku. Ostatecznie Google preferuje zaufane marki niż nieznane i podejrzane, dlatego pracujemy nad tym, aby Twoja marka była jak najbardziej rozpoznawalna. Lokalne linki, wizytówki w lokalnych repozytoriach i odnośniki w lokalnych mediach. 

Analiza, optymalizacja, raportowanie

Jak można się spodziewać cała lokalna kampania SEO, którą prowadzimy dla Twojej firmy jest skrupulatnie śledzona. Analizujemy aktualizacje rankingów, raporty o ruchu oraz statystyki linków aby upewnić się, że wszystko zawsze zmierza we właściwym kierunku, i przekazujemy Ci te wyniki w naszych raportach.

Zdjęcie Aleksandry Wielec

Lokalne SEO - ile to kosztuje?

Każda lokalna kampania SEO jest inna, ponieważ jej zakres zmienia się w zależności od tego, w jakiej sytuacji aktualnie znajduje się Twoja firma, jakimi zasobami dysponujesz, jak szerokie jest Twoje portfolio produktów i usług, na ilu obszarach działasz itd. Małe firmy powinny spodziewać się kosztów od 500zł do 3500zł miesięcznie netto. Pozycjonowanie wymaga ogromnych nakładów pracy, natomiast zwrot z takiej inwestycji jest bardzo wysoki gdy cele rankingowe zostaną osiągnięte. 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

1
Rekonesans
W pierwszej kolejności umawiamy się na rozmowę o Twoich potrzebach. Odkrywamy, czego tak naprawdę potrzebujesz i co możemy Ci zaoferować.
2
Propozycja
Przedstawiamy Ci propozycję współpracy, która zawiera szczegóły dotyczące zakresu prac, terminów, przedziału cenowego.  Przedstawimy zakładane cele i potencjalne rezultaty współpracy.
3
Szczegółowy zakres prac
Jeżeli zaakceptujesz naszą propozycję przygotowywujemy szczegółowe opracowanie zakresu usługi zawierające wszystkie elementy, szczegóły i terminy wraz z ustaloną stałą ceną i harmonogramem płatności. 
4
Kontrakt i SLA
Spisujemy kontrakt oraz umowę o gwarantowanym poziomie świadczenia usług (SLA). 
5
Rozpoczęcie prac
Gdy formalności stanie się zadość przystępujemy do prac wg ustalonego harmonogramu.  Informujemy o postępach zgodnie z zasadami przyjętymi w SLA.

Poznajmy się