Reklamy Facebook Ads - czy warto?

Pojawiasz się tam, gdzie są Twoi klienci

Facebook i Instagram bez wątpienia króluje wśród mediów społecznościowych. Możesz mieć najlepszą usługę lub produkt na świecie, ale dopóki nikt się o nim nie dowie, to nikt go nie kupi. 

Warto więc promować go tam, gdzie jest dużo osób nim potencjalnie zainteresowanych.
65%
Dorosłych w wieku 45 do 64 roku życia korzysta z Facebooka
2mln
Nastolatków w Polsce w wieku 18-24 lata korzysta z Instagrama
74%
Osób o wysokich dochodach korzysta z Facebooka, aby szukać produktów do zakupu.

Precyzyjnie wybierzesz grupą docelową

Aby sprecyzować swoją grupę docelową na Facebook Ads masz do wyboru dane demograficzne, geograficzne, zainteresowania oraz zachowania.


Wykorzystując Pixela Facebooka, możesz dedykować kampanie do osób odwiedzających już Twoją stronę, do tych którzy opuścili swój koszyk itd.

Masz szeroki wachlarz możliwości

Facebook oferuje wiele sposobów na zainteresowanie klienta Twoja reklamą.  W zależności od rodzaju materiału promocyjnego masz do wyboru:

  • Wideo
  • Pokaz slajdów
  • Obraz
  • Materiał błyskawiczny
  • Kolekcja
  • Karuzela

Dzięki temu możesz dostosować format reklamy do swojej branży i postawionego celu. Czy widziałeś/aś już je wszystkie?

Dopasujesz reklamę do swoich celów

System reklamowy Facebook Ads oferuje trzy główne kategorie, pod którymi znajdują się bardziej sprecyzowane cele możliwe go wyboru. Są to:

  • Świadomość - zwiększa rozpoznawalność i zasięgi marki;
  • Działania - umożliwia odnalezienie odbiorców skłonnych do konkretnych działań na Facebooku lub Instagramie;
  • Konwersje - są to ustawione samodzielnie cele, które najbardziej interesują Twoją firmę, np. pobranie katalogu, zapis na webinar, rezerwacja stolika czy wykonanie telefonu.

Reklamujesz się relatywnie tanio

System reklamowy Facebook Ads umożliwia uzyskanie satysfakcjonujących wyników przy niewielkim budżecie w porównaniu z innymi systemami reklamowymi.  Polecany przez nas minimalny budżet miesięczny to już 500 PLN

Zdjęcie Aleksandry Wielec

Facebook Ads -  jak wygląda początek współpracy

Aby rozpocząć współpracę dotyczącą reklamowania się na platformie Facebook, musimy mieć okazję zrozumieć Twój biznes, Twojego klienta, wartości, przewagi konkurencyjne, oraz to co wyróżnia Ciebie na tle konkurencji. Z tego powody współpracę rozpoczynamy od konsultacji. Pozwalają one określić Twoje cele oraz ustalić punkty wymienione powyżej. Następnie przygotowujemy plan i strategię działania na pierwsze trzy miesiące, z wypisanymi dokładnymi działaniami oraz terminami. Dzięki temu unikamy nieporozumień i wiemy nad czym wspólnie pracujemy. 

Reklamy Facebook Ads – jak działamy?

Wybieramy cel kampanii.

Cel reklamy to czynności, do których chcesz zachęcić osoby oglądające Twoją reklamę. Wraz z rozwojem firmy cele kampanii będą się zmieniały. Początkowo kampanie mogą się koncentrować na budowaniu rozpoznawalności i pozyskiwaniu nowych klientów. Później możesz zachęcać użytkowników do dokonania zakupu lub zapisania się na wydarzenie.

Dobieramy grupę docelową

Jest bardzo niewiele firm, które chcą i mogą wyświetlać się na cała Polskę. Najczęściej chcemy dotrzeć ze swoim produktem do wybranych, skonkretyzowanych osób. Jednym z powodów, dla którego reklama na facebooku jest skuteczna, jest możliwość precyzyjnego doboru grupy docelowej, potencjalnie zainteresowanej naszymi produktami lub usługami.

Tworzymy grafikę i tekst

Facebook oferuje wiele sposobów na zainteresowanie klienta Twoja reklamą. Dzięki temu możesz dostosować format reklamy do Twojej branży i postawionego celu. Wprowadzając testy A/B jesteśmy w stanie sprawdzić która wersja jest najlepiej dopasowana do preferencji Twojego odbiorcy i najskuteczniej konwertuje. 

Optymalizujemy

Kontrolujemy i sprawdzamy wyniki jakie osiągają nasze reklamy. Wyciągamy wnioski i proponujemy wprowadzenie poprawek. Zależy nam na osiągnięciu jak najwyższego współczynniku ROAS, czyli stosunku przychodu z reklamy do jej kosztu. Monitorujemy współczynniki CTR, wskaźniki aktywności, konwersji, liczbę wyświetleń i wiele innych. Wszystko to zobaczysz w naszych raportach.

Reklamy Facebook Ads – cennik

Pakiet Basic 

500 zł

Pakiet dla firm które chciałyby zacząć swoją pierwszą kampanię i mają na nią swój własny pomysł. Wiesz do kogo chcesz trafić, nie wiesz tylko jak. 

Analiza rynku
Budowa strategii na 3 msc
Określenie grupy docelowej
Analiza konkurencji
Działania techniczne
Implementacja Pixela
Utworzenie niestandardowych grup
Ustawienie konwersji
Kreacja reklamy
Utworzenie kampanii (max 4)
Reklamy (max 12)
Przygotowanie tekstów
Przygotowanie grafik (max 12)
Sesje zdjęciowe (do 20 ujęć miesięcznie)
Raportowanie
Raport miesięczny
30 min. dodatkowych konsultacji
Optymalizacja
Optymalizacja budżetu kampanii
Remarketing dynamiczny
Testy A/B

Pakiet Standard

1200 zł

Ten pakiet pozwoli rozwinąć Ci skrzydła - poznasz lepiej swojego klienta oraz taktyki konkurencji. Twoje działania będę przemyślane i sprecyzowane pod konkretnego klienta.

Analiza rynku
Budowa strategii na 3 msc
Określenie grupy docelowej
Analiza konkurencji
Działania techniczne
Implementacja Pixela
Utworzenie niestandardowych grup
Ustawienie konwersji
Kreacja reklamy
Utworzenie kampanii (max 7)
Reklamy (max 16)
Przygotowanie tekstów
Przygotowanie grafik (max 16)
Sesje zdjęciowe (do 20 ujęć miesięcznie)
Raportowanie
Raport miesięczny
1h dodatkowych konsultacji
Optymalizacja
Optymalizacja budżetu kampanii
Remarketing dynamiczny
Testy A/B

Pakiet Premium

2500 zł

Pakiet specjalny dla firm, któe nie lubią kompromisów. W pakiecie premium otrzymasz pełną obsługę reklamy na FB i Instagramie. Nie przejmujesz się dostarczeniem materiałów. Zostawisz wszystko w dobrych rękach

Analiza rynku
Budowa strategii na 3 msc
Określenie grupy docelowej
Analiza konkurencji
Działania techniczne
Implementacja Pixela
Utworzenie niestandardowych grup
Ustawienie konwersji
Kreacja reklamy
Utworzenie kampanii (max 12)
Reklamy (max 25)
Przygotowanie tekstów
Przygotowanie grafik (max 25)
Sesje zdjęciowe (do 20 ujęć miesięcznie)
Raportowanie
Raport miesięczny
2h dodatkowych konsultacji
Optymalizacja
Optymalizacja budżetu kampanii
Remarketing dynamiczny
Testy A/B

Podane ceny są cenami netto. Maksymalny budżet miesięczny obsługiwany w ramach pakietów to 15 000PLN. Wyższe budżety są wyceniane indywidualnie.

Najczęściej popełniane błędy

Prowadzenie działań z doskoku

Jest to najczęściej popełniany, widziany przez Nas błąd. Reklama jest ustawiana od czasu do czasu. Nieprzemyślane działania, niesprecyzowane cele, klient kieruje reklamę do „wszystkich” w rezultacie do nikogo. Na koniec nikt nie sprawdza raportów, ani nie wyciąga wniosków

Nie zainstalowany Pixel Facebooka

Drugi najczęstszy błąd. Pixel Facebooka nie jest zaimplementowany wcale, lub zaimplementowany jest niepoprawnie. Wynikiem czego nie są zbierane zdarzenia niestandardowe ani grupy niestandardowe. Nie wykorzystywana jest najskuteczniejsza forma reklamy, czyli remarketing. W ten sposób marnują się czasem nawet bardzo duże budżety.

Źle dobrane zdjęcia i grafiki

Zdjęcia ze stocka, grafiki, które nie przykuwają uwagi, nieczytelne, nieestetyczne lub często merytorycznie niekompatybilne z treścią. Wszystko to drastycznie obniża skuteczność kampanii. Brak autentycznych, dobrej jakości zdjęć często uniemożliwia skuteczne prowadzenie kampanii reklamowej. 

Nieciekawe treści

To częsty problem. Zamiast języka korzyści pojawia się suchy opis samej usługi. Brak konkretnych informacji oraz wezwania do działania. Tak nie sprzedajemy! Osoba widząca reklamę powinna w krótkim czasie móc dowiedzieć się czego reklama dotyczy, jakie płyną z oferowanej usługi/produktu korzyści i powinna umożliwiać podjęcie natychmiastowego działania. 

Porozmawiajmy o Twojej reklamie

Reklama w systemie Facebook Ads to jedna z najskuteczniejszych i najszybciej rozwijających się gałęzi reklam online. 

Ze względu na świetne możliwości dopasowania oferty do sprecyzowanej grupy odbiorców, możesz skutecznie budować rozpoznawalność i zainteresowanie swoim produktem lub usługą oraz zdobywać nowych klientów, nawet przy mocno ograniczonym budżecie.
Zacznij się reklamowac już teraz!